Total Visitors
698156

The list of the eligible candidates are published

  • Date of admission interview will be intimated over the phone number given by you.
  • Student along with their parents must report to school at the allotted time / date.
  • If the student or parent is not able to reach at the allotted time / date, then they must confirm their admission by remitting the admission fees.

For any enquiries you may contact at 04735-200568/ 200594 or 9496363534

At the time of admission interview, the following documents must be submitted

  • Photograph (if not affixed with the application form)
  • For Class XI – Copy of Class IX Mark list & Class X Term 1 mark list
CITADEL RESIDENTIAL SCHOOL, RANNI
ENTRANCE EXAMINATION RESULT 2020
BIO- MALAYALAM 
S.NO NAME
1 ACHSAH MATHEW
2 DIYA MERIN JOSEPH
3 GLADY MARY ABRAHAM
4 JANET MARY SUNNY
5 MEGA VARGHESE
6 MEKHA BIJU
7 NANDANA SATHEESH
8 SANDRA P JOSEPH 
9 SANIA MARIAM MATHEW
10 SHERIN VARGHESE
11 TONA MARYA KURIAN
BIO- MATHS 
NO NAME
1 AARON GIJI
2 ADHIL SHA
3 ADITHYAN D B
4 AISWARYRA S
5 ALAN P JOHN
6 ANGEL JAIMON
7 ARJUN PRASAD
8 ASHWIN P AJAY
9 CATHERINE SUSAN RAJESH
10 EMY SANTO
11 GODWIN M THOMAS
12 HARSHA K S 
13 IRENE ANN THOMAS
14 JALES MATHEW SAJI
15 JOHAN THOMAS VARGHESE
16 JOSEPH GEORGE
17 LIYA MANOJ
18 MEGA JITHESH
19 PERSIS SHAJI
20 REUBEN HARALD THOMAS
21 SHALOM M SAM
22 SHERMIN FATHIMA
23 SHILPA SAJI 
BIO- IP
NO NAME
1 ABEL ABRAHAM MANOJ
2 ABIYA THANKAM ALEX
3 ADWAITH D NAIR
4 AKHILA JOHNSON
5 ALBIN RAJESH
6 ALEENA MARIA JAMES 
7 ANNE MARIA PAULOSE
8 ASHISH P SAJI
9 AVANTHIKA S NAIR
10 BRISTIN BINU
11 CHARLES JACOB CHERIAN 
12 DEON THOMAS BINNY
13 EUNICE ACHU MATHEW
14 GIFTY MARY CHARLY
15 JAGRATHI SANTHOSH
16 JANEIS MORRIS
17 JERIN VARGHESE 
18 JOSE GIBOY
19 LIYA ESLA MONCY
20 LOVICE ELISA ABY
21 MERINA MONCY
22 ROOBEN V SAMUEL
23 SOURAV BISWAS 
MATHS COMPUTER 
NO NAME
1 ADARSH P S 
2 ALEN JOE ABY
3 ARYAN S 
4 ASHWIN K N 
5 DAEWOO KRISHNA 
6 FEBIN JOSEPH
7 JEFFIN JACOB KURIAN
8 MATHEWS ABRAHAM 
9 NANDUKRISHNAN  A 
10 SUJITH KUMAR
COMMERCE -IP
NO NAME
1 AARON JOSEPH SHAJI
2 AASHI SUNIL KUMAR
3 FEMI MATHEW
4 NIKHIL VARGHESE JIJI
5 ROSHAN KURUVILLA CHERIAN
COMMERCE – MATHS
NO NAME
1 D GOKUL KRISHNA
            HUMANITIES
NO NAME
1 SIMON LEO JOSEPH

PRINCIPAL